Make up Budoucnosti

Jedná se o další z mých srdcovek začala vznikat v Indii na Vánoce 2007, ale nakonec hlavní část vznikla až v roce následném. Tak jsem se na ni nemohl vynadívat, až jsem se odhodlal její část použít znova v Astrofocusu Wisdom of Inner Voice (k vidění zde >>)

Citace o Astrofocusu Make up budoucnosti ze skript kurzu Jaroslava Dobeše (tento text doposud není zveřejněn, ale jemu předcházející kapitolu si můžete přečíst zde >>Portrét duše):

"V horní části podél věží Remešské katedrály vidíme jednoho z nejslavnějších herců Indie, Amitabha Bachana. Jeho význam pro Indy je výstižně zachycen v oscarovém filmu Milionář ze slumu, kdy klučina kvůli autogramu od Bachana proleze toaletou plnou hoven. Na Astrofocus jsem ho nedal kvůli slávě, ale protože ve filmu, při jehož natáčení jsem ho fotil, hraje roli poltergeista, kterého se nebojí akorát chlapec z fotokoláže. On totiž nevěří na duchy a myslí si, že Bachan je anděl, který mu má nahradit dědečka. Francouzská dívka z koláže měla kvůli svému dědečkovi celoživotní trauma, jež ji přivedlo ke kouření až 80 hašišových cigaret denně. Delfská sfinga je zdvojena, protože u závislostí je budoucnost vždy nejistá. Je to boj, v němž vyhrané bitvy neznamenají nic víc než naději. Takže sfinga je zde zároveň Optima a zároveň Pesima.

Během focení katedrály odbyla půlnoc a katedrála zhasla. Bylo to štěstí o fous, ale u předpovídání nikdy nevíte, jestli platí štěstí včas vyfocené fotky a nebo poselství konce světla."